05/06/15                       Men's Track & Field Meet Results                          PAGE  1

GOODRICH MS INVITATIONAL AT GOODRICH HIGH SCHOOL 05/06/15 OUTDOOR


*** FINAL SCORING ***
1. Lake Fenton 113.00 8. Mt. Morris Panthers 23.50 2. Morrice Orioles Jr. High 102.50 9. Byron Eagles M.S. Track (Girls) 21.00 3. Goodrich Martians 102.00 10. Dryden Junior High 20.00 4. Beecher Middle School 72.50 11. Webberville Middle School 20.00 5. Montrose Rams 63.00 12. New Lothrop Jr. High 18.00 6. Durand Middle School 39.00 13. Bendle 16.50 7. HAMADY MS 38.00 14. Bentley Middle School Track 4.00

EVENT RESULTS

1. 3200 METER RUN FINAL 1. M WOOD Goodrich Martians 11:26.00 2. STONEROCK Goodrich Martians 11:55.00 3. Peyton Hobson Montrose Rams 12:20.00 4. BRENDEN KNUTH Dryden Junior High 12:36.00 5. Quashawn a Mt. Morris Panthers 12:40.00 6. Caleb Shelton Morrice Orioles Jr. High 12:47.00 7. Coy a Mt. Morris Panthers 13:46.00 8. Evan Wendling New Lothrop Jr. High 13:50.00

2. 55 METER HURDLES FINAL 1.T Sam Shively Morrice Orioles Jr. High 08.54 2.T malik strodder Beecher Middle School 09.44 3. Roy Fields HAMADY MS 09.66 4.T C BALLMER Goodrich Martians 10.03 5.T O CLAREY Goodrich Martians 10.07 6.T Shane Cole Morrice Orioles Jr. High 10.32 7.T Phillip Schmidt Durand Middle School 10.36 8.T Graham Malone New Lothrop Jr. High 10.47 9.T Drevon Holloway Beecher Middle School 10.57 10.T Drew Bowen Montrose Rams 11.01 11.T Connor Esaias Bendle 11.03

3. 800 METER RELAY FINAL 1. Beecher Middle School (A) 1:42.00 2. Lake Fenton (A) 1:46.00 (Nolan Mitchell,Taylor Beauchamp,Jacob Brophy,Max Kato) 3. Goodrich Martians (A) 1:48.00 4. New Lothrop Jr. High (A) 2:01.00 5. Durand Middle School (A) 2:02.00 (Gabriel Baumchen,Ethan Hansen,Shane Nicolas,Colin St. Charles) 6. Dryden Junior High (A) 2:15.00 (KYLE OESCHGER,MARC EMBREE,ANGEL JUNCAJ,AUSTIN ZWIEZ) 7. HAMADY MS 2:15.00

4. 800 METER RUN FINAL 1. Dobson Byron Eagles M.S. Track (Girls) 2:37.00 2. Dillion Baumchen Durand Middle School 2:38.00 3. Joey Wilber Montrose Rams 2:39.00 4. Dante Justice Lake Fenton 2:40.00 5. Sam Wade Montrose Rams 2:44.00 6. RONNY HUDSON Dryden Junior High 2:46.12 7. Danny Harris Lake Fenton 2:46.83 8. Seth Wisuri Webberville Middle School 2:54.00

5. 1600 METER RUN FINAL 1. Beau Dietz Morrice Orioles Jr. High 5:16.00 2. Joe Wade Montrose Rams 5:25.00 3. Max Kato Lake Fenton 5:47.00 4. Blake Pelc Lake Fenton 5:48.00 5. Z DUVALL Goodrich Martians 5:50.00 6. BRENDEN KNUTH Dryden Junior High 5:55.00 7. Caleb Shelton Morrice Orioles Jr. High 5:59.00 8. Micah Poletti New Lothrop Jr. High 6:03.00

6. 100 METER DASH FINAL 1.T Lamar Hall Montrose Rams 11.44 2.T Nolan Mitchell Lake Fenton 11.96 3.T Jalen Thomas Lake Fenton 11.99 4.T Bobby Wright Beecher Middle School 12.25 5.T Ali Brewster HAMADY MS 12.74 6. Moore HAMADY MS 12.86 7.T Josiah a Mt. Morris Panthers 12.93 8.T LATRELL FORDHAM Goodrich Martians 13.19 9.T Michael Jamerson Bentley Middle School Track 13.23 10.T Bryce Richardson New Lothrop Jr. High 13.45 11.T J HARDEN Goodrich Martians 13.54 12.T Shane Cole Morrice Orioles Jr. High 13.70 13.T Jacob Lockhart Durand Middle School 13.83 14.T Jarrett Wood Morrice Orioles Jr. High 13.93 15.T SETH LEDGER Dryden Junior High 14.10 .T William Thompson Webberville Middle School 14.10 17.T Darrell Robinson Montrose Rams 14.45 18.T Ron Taylor New Lothrop Jr. High 14.56 19.T Shane Nicolas Durand Middle School 14.60 20.T Christopher Kemler Webberville Middle School 16.46 21.T Marcus Davis Beecher Middle School 16.89

7. 400 METER DASH FINAL (Manual) 1.T C DONAHOE Goodrich Martians 55.60 2.T Kahlil Moten Beecher Middle School 56.76 3.T Connor Lucas Morrice Orioles Jr. High 58.36 4.T Trevor Shaheen Bendle 1:01.00 5.T Blake Pelc Lake Fenton 1:01.07 6.T Jacob Mills Durand Middle School 1:02.00 7.T S POSEY Goodrich Martians 1:04.00 8.T Michael Coleman Beecher Middle School 1:06.74 9.T Andrew Latunski Morrice Orioles Jr. High 1:08.00 10.T Coy a Mt. Morris Panthers 1:12.00 11.T Alex Potter New Lothrop Jr. High 1:15.00 12.T Lamont Williams HAMADY MS 1:20.00 13.T David Harris Durand Middle School 1:21.00 14.T ash Byron Eagles M.S. Track (Girls) 1:25.00 15.T Nathan Crawford Montrose Rams 1:26.00

8. 3200 METER RELAY FINAL 1. Goodrich Martians (A) 10.44 2. Webberville Middle School (A) 11.09 (Seth Wisuri,Toby VanWyck,William Thompson,Caleb Friddle) 3. Mt. Morris Panthers (A) 11.28 (Martavius a,Quashawn a,Connor a,Richard a) 4. Lake Fenton (A) 11.32 (Kyle Lewis,Mikey OBrien,Danny Harris,Dante Justice) 5. Morrice Orioles Jr. High (A) 11.50 (Beau Dietz,Jacob Rawza,Caleb Shelton,TK Scribner) 6. New Lothrop Jr. High (A) 11.53

9. 70 Meter Dash FINAL 1.T Jalen Thomas Lake Fenton 08.61 2. Ali Brewster HAMADY MS 08.80 3. Short Beecher Middle School 08.90 4.T Austin Edington Morrice Orioles Jr. High 09.00 5. Donovan Veal HAMADY MS 09.05 6. Dobson Byron Eagles M.S. Track (Girls) 09.23 7.T J RUHL Goodrich Martians 09.67 .T McCoy Beecher Middle School 09.67 9.T Michael Jamerson Bentley Middle School Track 09.77 10.T Nate DeMasi Lake Fenton 09.79 11.T Trevor Nixon New Lothrop Jr. High 09.87 12.T Dondrell a Mt. Morris Panthers 09.98 13.T Jarrett Wood Morrice Orioles Jr. High 10.01 14.T L JACKSON Goodrich Martians 10.36 15.T Kole Josea Montrose Rams 10.38 16.T Jackson Tillman Durand Middle School 11.90 17.T KYLE OESCHGER Dryden Junior High 12.00 18.T Deonta a Mt. Morris Panthers 12.68

10. 200 Meter Low Hurdle FINAL 1.T Austin Edington Morrice Orioles Jr. High 28.22 2.T C BALLMER Goodrich Martians 30.24 3.T Jacob Mills Durand Middle School 30.34 4.T Drevon Holloway Beecher Middle School 32.40 5.T Mikey OBrien Lake Fenton 32.63 6. D'morea Mays HAMADY MS 32.96 7.T Shane Cole Morrice Orioles Jr. High 33.07 8.T Christain Parker Lake Fenton 33.69 9.T Trevor Bishop New Lothrop Jr. High 33.99 10.T R SHELLENBARGER Goodrich Martians 34.12

11. 200 METER DASH FINAL 1.T Lamar Hall Montrose Rams 24.42 2.T C DONAHOE Goodrich Martians 25.31 3.T Kelis Watson Bendle 26.47 .T Josiah a Mt. Morris Panthers 26.47 5.T Sam Koresky Morrice Orioles Jr. High 27.24 6.T D EDWARDS Goodrich Martians 27.28 7.T NICK JUNCAJ Dryden Junior High 27.38 8.T Robert London Morrice Orioles Jr. High 27.50 9.T Joe Wade Montrose Rams 27.53 10.T Seeger DeGayner Lake Fenton 28.08 11.T Taylor Beauchamp Lake Fenton 28.63 12.T Azonte Burks Beecher Middle School 28.91 13.T Jacob Lockhart Durand Middle School 29.39 14.T Trevor Nixon New Lothrop Jr. High 30.15 15.T Raby Byron Eagles M.S. Track (Girls) 31.45

12. 1600 METER RELAY FINAL 1.T Morrice Orioles Jr. High (A) 4:27.00 (Andrew Latunski,Connor Lucas,Brandon Dean,Sam Shively) 2.T Lake Fenton (A) 4:32.00 (Jackson Chenett,Dante Justice,Blake Pelc,Max Kato) 3.T Goodrich Martians (A) 4:54.00 4.T Durand Middle School (A) 4:58.00 (Dillion Baumchen,Seth Bruce,Jackson Tillman,Ethan Hansen) 5.T New Lothrop Jr. High (A) 5:00.00

13. 400 METER RELAY FINAL 1.T Lake Fenton (A) 49.75 (Jacob Brophy,Jalen Thomas,Seeger DeGayner,Nolan Mitchell) 2.T Beecher Middle School (A) 51.81 3.T Morrice Orioles Jr. High (A) 51.92 (Austin Edington,Robert London,Sam Koresky,Jarrett Wood) 4. HAMADY MS 53.39 5.T Mt. Morris Panthers (A) 53.94 (Dondrell a,Josiah a,Coy a,Richard a) 6.T Durand Middle School (A) 55.58 (Jacob Lockhart,Shane Nicolas,Phillip Schmidt,Jacob Mills) 7. Dryden Junior High (B) 57.16 8.T Montrose Rams (A) 57.53 (Darrell Robinson,Joey Wilber,Kole Josea,Adam Stiverson) 9.T New Lothrop Jr. High (A) 57.63 10.T Goodrich Martians (A) 59.45

14. HIGH JUMP FINAL 1. Kyle Pelc Lake Fenton 5'08.00" 2. Colby Keesler Morrice Orioles Jr. High 5'05.00" 3. Connor Esaias Bendle 5'01.00" 4. Caleb Friddle Webberville Middle School 5'01.00" 5. Beau Dietz Morrice Orioles Jr. High 5'01.00" 6. LATRELL FORDHAM Goodrich Martians 5'01.00" 7. NICK JUNCAJ Dryden Junior High 4'11.00" 8. Ethan Hansen Durand Middle School 4'09.00"

15. LONG JUMP FINAL 1. earnest sanders Beecher Middle School 17'05.00" 2. Seeger DeGayner Lake Fenton 15'05.50" 3. Caleb Friddle Webberville Middle School 15'05.25" 4. O CLAREY Goodrich Martians 15'04.00" 5. Michael Jamerson Bentley Middle School Track 15'03.50" 6. Jacob Brophy Lake Fenton 15'00.00" 7. Sam Shively Morrice Orioles Jr. High 14'08.75" 8. S POSEY Goodrich Martians 14'06.00"

16. SHOT PUT FINAL 1. Azonte Burks Beecher Middle School 40'11.50" 2. Tim Marvev Byron Eagles M.S. Track (Girls) 34'07.00" 3. Kyle Pelc Lake Fenton 34'02.00" 4. Colby Keesler Morrice Orioles Jr. High 32'01.00" 5. Brainic Barker Lake Fenton 31'11.00" 6. Jayson Tunstall New Lothrop Jr. High 31'06.00" 7. Halford HAMADY MS 30'02.00" 8. Charles Snowden HAMADY MS 29'03.00"

17. POLE VAULT FINAL 1. Jon Blackford Montrose Rams 9'00.00" 2. Drew Bowen Montrose Rams 7'06.00" 3. Phillip Schmidt Durand Middle School 7'06.00" 4.T TK Scribner Morrice Orioles Jr. High 7'00.00" .T Dean Irby Goodrich Martians 7'00.00" 6. Nick Firu Morrice Orioles Jr. High 7'00.00" 7. K PATTERSON Goodrich Martians 6'06.00" 8. David Harris Durand Middle School 5'06.00"