05/06/15                       Women's Track & Field Meet Results                        PAGE  1

GOODRICH MS INVITATIONAL AT GOODRICH HIGH SCHOOL 05/06/15 OUTDOOR


*** FINAL SCORING ***
1. Goodrich Martians 121.00 8. Byron Eagles M.S. Track (Girls) 29.00 2. New Lothrop Jr. High 101.00 9. Dryden Junior High 26.00 3. Lake Fenton 85.00 10. Mt. Morris Panthers 24.00 4. Montrose Rams 69.00 11. Durand Middle School 12.00 5. Morrice Orioles Jr. High 63.00 12. Webberville Middle School 10.00 6. Beecher Middle School 41.00 13. Bendle 8.00 7. HAMADY MS 39.00 14. Bentley Middle School Track 3.00

EVENT RESULTS

1. 3200 METER RUN FINAL 1. MADDY STEVNSON Goodrich Martians 13:37.00 2. Savana McDowell Montrose Rams 14:06.00 3. Alana Beckman New Lothrop Jr. High 14:41.00 4. Maddy Gilbert Durand Middle School 14:49.00 5. Paige Halstead Byron Eagles M.S. Track (Girls) 15:02.00 6. Hailey Lademann Morrice Orioles Jr. High 15:53.00

2. 55 METER HURDLES FINAL 1.T Sophia Clements Lake Fenton 09.11 2. ALLI DOLAN Goodrich Martians 09.70 3.T ALEXIS UNANGST Goodrich Martians 09.97 4.T Jessica Eva Morrice Orioles Jr. High 10.10 5. Knari Hildreth-Demps HAMADY MS 10.54 6.T Linday Gibb Lake Fenton 10.91 7.T Kaela Funk Byron Eagles M.S. Track (Girls) 10.96 8.T Cacia Kaupp Durand Middle School 11.05 9.T Amber Nanasy Morrice Orioles Jr. High 11.09 10.T Olivia Moore New Lothrop Jr. High 11.19 11.T Aranda Wilson Byron Eagles M.S. Track (Girls) 11.32 12.T NATALIE POIRIER Dryden Junior High 11.46 13.T Mindi Babinger New Lothrop Jr. High 11.53 14.T TEAGAN NORMAN Dryden Junior High 11.72 15.T amanda a Mt. Morris Panthers 11.84 16.T Alivia Caldwell Beecher Middle School 11.97 17.T MaKayla Smith Webberville Middle School 12.26 18.T Victoria Wakeman Webberville Middle School 12.31 19.T kim Ruff Bendle 12.62

3. 800 METER RELAY FINAL 1. Beecher Middle School 1:58.30 2. Lake Fenton (A) 1:59.67 (Rylan Fargo,Hannah Hellebuyck,Morgan Reitano,Melanie Storm) 3. Goodrich Martians (A) 2:01.42 4. Mt. Morris Panthers (A) 2:07.56 (marilyn a,jonekia a,natalie a,anaiya a) 5. Morrice Orioles Jr. High (A) 2:10.40 (Courtney Allen,Kaylee Kiczenski,Rhianna Lucas,Tracy Pickett) 6. Bendle (A) 2:17.56 7. Dryden Junior High (A) 2:19.24 8. HAMADY MS 2:24.74

4. 800 METER RUN FINAL 1. LIBBY GLEASON Goodrich Martians 2:36.00 2. Abby Lange New Lothrop Jr. High 2:44.00 3. Lindsey Field Montrose Rams 2:50.00 4. Maddy Gilbert Durand Middle School 2:51.00 5. Allisa Ash Byron Eagles M.S. Track (Girls) 3:12.00 6. Madisen Flath Morrice Orioles Jr. High 3:17.00 7. Miranda Frais Lake Fenton 3:19.00 8. Carissa DeWalt Montrose Rams 3:22.00

5. 1600 METER RUN FINAL 1. HANNAH DURNT Goodrich Martians 5:57.00 2. McKenna Harrington Montrose Rams 6:44.00 3. Amanda Hillier Montrose Rams 6:49.00 4. Sam Breckenridge Lake Fenton 6:52.00 5. Emily Williams Byron Eagles M.S. Track (Girls) 6:55.00 6. Nicole Dudin Lake Fenton 7:07.00 7. Chloe Krupp New Lothrop Jr. High 7:16.00

6. 100 METER DASH FINAL 1.T Caitlyn Bruff New Lothrop Jr. High 12.63 2.T anaiya a Mt. Morris Panthers 12.73 3. Alyecia Lee HAMADY MS 13.42 4.T ALLISON SWEET Goodrich Martians 13.59 5.T Jessica Stacey Montrose Rams 13.62 6.T Z Al-Amin Lake Fenton 13.76 7.T Brianna Skipper Beecher Middle School 13.79 8.T Treshonda Williams Beecher Middle School 13.82 9.T Alana Wendling New Lothrop Jr. High 13.96 10.T Kaylee Kiczenski Morrice Orioles Jr. High 14.27 11.T Rylan Fargo Lake Fenton 14.31 12.T Aaliyah Brewster HAMADY MS 14.34 13.T TAYLOR RICHARDS Goodrich Martians 14.37 14.T latchiA Arrington Bendle 14.61 15.T Brittany Stockwell Bentley Middle School Track 15.16 .T Paige Halstead Byron Eagles M.S. Track (Girls) 15.16 17.T Riley Reid Montrose Rams 15.19 18.T Emily Cooney Durand Middle School 15.50 19.T Kendyll Byrd Bendle 15.51 20.T Haley McDonnell Webberville Middle School 15.56 21.T ANGELINA DEBELLIS Dryden Junior High 15.83 .T Leah Bauman Bentley Middle School Track 15.83 23.T Victoria Wakeman Webberville Middle School 16.05 24.T Aranda Wilson Byron Eagles M.S. Track (Girls) 16.34 25.T JALYNN PETERS Dryden Junior High 17.65

7. 400 METER DASH FINAL 1.T LIBBY GLEASON Goodrich Martians 1:08.15 2.T Samantha Kulhanek New Lothrop Jr. High 1:09.48 3.T Abby Lange New Lothrop Jr. High 1:12.36 4. Aryana Naylor HAMADY MS 1:12.85 5.T Olvia Snyder Lake Fenton 1:13.43 6.T Sydney Hammis Lake Fenton 1:13.50 7.T Ashely Fontaine Byron Eagles M.S. Track (Girls) 1:13.92 8.T Zena Latunski Morrice Orioles Jr. High 1:15.21 9.T CAITLYN HILL Dryden Junior High 1:16.09 10.T Maddy Gilbert Durand Middle School 1:18.26 11.T Isabel Beavers Montrose Rams 1:19.48 12.T Carissa DeWalt Montrose Rams 1:23.18 13.T gabby a Mt. Morris Panthers 1:24.88 14.T Ragen Allison Bentley Middle School Track 1:26.08 15.T OLIVIA FRANCIS Goodrich Martians 1:27.16 16.T Tracy Pickett Morrice Orioles Jr. High 1:29.11 17.T Alana Kemler Webberville Middle School 1:29.23 18.T Quanisha Taylor Beecher Middle School 1:30.00

8. 3200 METER RELAY FINAL 1. Montrose Rams (A) 12:16.87 (Savana McDowell,McKenna Harrington,Amanda Hillier,Lindsey Field) 2. Byron Eagles M.S. Track (Girls) (A) 13:06.95 (Allisa Ash,Kaela Funk,Emily Williams,Aranda Wilson) 3. Lake Fenton (A) 14:07.98 (Sam Breckenridge,Miranda Frais,Aubrey Howieson,Nicole Dudin) 4. Morrice Orioles Jr. High (A) 14:14.89 (Hailey Lademann,Madisen Flath,Brooke McGahey,Rhianna Lucas) 5. Mt. Morris Panthers (A) 17:01.61 (kialye a,gabby a,rayana a,Darissa a)

9. 70 Meter Dash FINAL 1.T Caitlyn Bruff New Lothrop Jr. High 09.22 2.T Z Al-Amin Lake Fenton 09.50 3.T Alyecia Lee HAMADY MS 09.66 4.T DELANY NICKALAS Goodrich Martians 09.84 5. Aaliyah Brewster HAMADY MS 09.86 6.T Hayley Downs Bentley Middle School Track 09.87 7.T Morgan Reitano Lake Fenton 09.96 8.T Shaniya Johnson Beecher Middle School 10.04 9.T IZZY MCGRATH Goodrich Martians 10.06 10.T Lanie Howell Montrose Rams 10.12 11.T Faith Taylor New Lothrop Jr. High 10.37 12.T amanda a Mt. Morris Panthers 10.41 13.T latchiA Arrington Bendle 10.53 .T Jade Nanasy Morrice Orioles Jr. High 10.53 15.T Leah Nichols Webberville Middle School 10.69 16.T Grace Holek Durand Middle School 10.70

10. 200 Meter Low Hurdle FINAL 1.T ALLI DOLAN Goodrich Martians 31.83 2.T Samantha Kulhanek New Lothrop Jr. High 33.85 3.T Jessica Eva Morrice Orioles Jr. High 34.27 4.T Aryana Naylor HAMADY MS 34.55 5.T Kaylee Kiczenski Morrice Orioles Jr. High 34.56 6.T ALEXIS UNANGST Goodrich Martians 34.62 7.T Lauryn Tithof New Lothrop Jr. High 35.29 8.T Sophia Clements Lake Fenton 35.59 9.T Brittany Stockwell Bentley Middle School Track 36.80 10.T Olvia Snyder Lake Fenton 36.86 11.T Ashely Fontaine Byron Eagles M.S. Track (Girls) 37.83 12.T tasharia a Mt. Morris Panthers 38.54 13.T MaKayla Smith Webberville Middle School 38.89 14.T alexandria a Mt. Morris Panthers 39.93 15.T Emily Williams Byron Eagles M.S. Track (Girls) 40.40 16.T JALYNN PETERS Dryden Junior High 41.09

11. 200 METER DASH FINAL 1. DELANY NICKALAS Goodrich Martians 28.86 2.T Lanie Howell Montrose Rams 29.24 3.T Sydney Pope New Lothrop Jr. High 29.25 4.T Hannah Hellebuyck Lake Fenton 30.11 5.T Jessica Stacey Montrose Rams 30.18 6.T CAITLYN HILL Dryden Junior High 30.72 7. Naveah Bracey Beecher Middle School 30.75 8.T Taylor Dettling Webberville Middle School 31.49 9.T Hunt Goodrich Martians 31.78 10.T marilyn a Mt. Morris Panthers 31.85 11.T Hayley Downs Bentley Middle School Track 32.09 12.T Haley McDonnell Webberville Middle School 32.62 13.T hanna Smith Bendle 33.32

12. 1600 METER RELAY FINAL 1. New Lothrop Jr. High (A) 4:34.17 2. Goodrich Martians (A) 4:40.03 3. Lake Fenton (A) 5:17.26 (Morgan Reitano,Sydney Hammis,Miranda Frais,Abby Schupbach) 4. Beecher Middle School (A) 5:30.14 5. Montrose Rams (A) 5:33.30 (Isabel Beavers,Dylan Harber,Justice Reed,Riley Reid) 6. Dryden Junior High (A) 5:33.61 7. Mt. Morris Panthers (A) 6:43.81 (gabby a,rayana a,mary a,kialye a)

13. 400 METER RELAY FINAL 1.T Beecher Middle School (A) 56.57 2. HAMADY MS 58.37 3.T Lake Fenton (A) 59.18 (Z Al-Amin,Rylan Fargo,Hannah Hellebuyck,Sam Miiler) 4.T Mt. Morris Panthers (A) 59.33 (natalie a,jonekia a,anaiya a,marilyn a) 5.T Morrice Orioles Jr. High (A) 1:00.49 (Zena Latunski,Mandy Miller,Jade Nanasy,Amber Nanasy) 6.T Dryden Junior High (A) 1:00.88 7.T Goodrich Martians (A) 1:01.44 8.T New Lothrop Jr. High (A) 1:01.59 9.T Bendle (A) 1:01.76 10.T Webberville Middle School (A) 1:03.23 (Alana Kemler,Leah Nichols,Victoria Wakeman,Taylor Dettling)

14. HIGH JUMP FINAL 1. Hannah Kirk Montrose Rams 4'11.00" 2. Lauryn Tithof New Lothrop Jr. High 4'10.00" 3. KELLI SCHENKEL Dryden Junior High 4'05.00" 4. Ashely Fontaine Byron Eagles M.S. Track (Girls) 4'05.00" 5. NATALIE POIRIER Dryden Junior High 4'05.00" 6. Olivia Moore New Lothrop Jr. High 4'03.00" 7. Jenna Smith Morrice Orioles Jr. High 4'03.00" 8. Taylor Dettling Webberville Middle School 4'01.00"

15. LONG JUMP FINAL 1. Jessica Eva Morrice Orioles Jr. High 13'03.50" 2. Alana Wendling New Lothrop Jr. High 12'06.25" 3. Olvia Snyder Lake Fenton 12'01.50" 4. Zena Latunski Morrice Orioles Jr. High 12'00.50" 5. Kendyll Byrd Bendle 11'05.25" 6. Jaren Bishop New Lothrop Jr. High 10'07.50" 7. JACKIE PERRY Dryden Junior High 10'04.00" 8. Emily Cooney Durand Middle School 10'02.75"

16. SHOT PUT FINAL 1. Miyannah Andrews Beecher Middle School 28'10.00" 2. Alana Kemler Webberville Middle School 28'09.00" 3. Brooke McGahey Morrice Orioles Jr. High 28'08.50" 4. Audrey Barnes Morrice Orioles Jr. High 26'08.50" 5. Nicole Dudin Lake Fenton 26'07.00" 6. LEXI SEITZ Dryden Junior High 26'04.00" 7. Elizabeth Adelberg New Lothrop Jr. High 24'11.00" 8. savannah HammIt Bendle 23'05.00"

17. POLE VAULT FINAL 1. ALLI DOLAN Goodrich Martians 7'06.00" 2. IZZY MCGRATH Goodrich Martians 5'00.00"